Raportowanie pomiarów

Raportowanie pomiarówPomiar ciśnienia w danym ośrodku nie jest dzisiaj specjalnie poważnym wyzwaniem. Oczywiście nie dlatego, że sama czynność byłaby prosta do wykonania, ponieważ w rzeczywistości zazwyczaj dokładnie prawdziwe jest przeciwieństwo tej tezy, ale dlatego, że producenci ogólnie rozumianego sprzętu pomiarowego oferują nam znakomite, profesjonalne i zaawansowane technicznie urządzenia, dzięki czemu cała aparatura kontrolno-pomiarowa może realizować postawione przed nią zadania w sposób szybki i fachowy.

Niezawodność

Zdecydowanie najważniejszą kwestią odnośnie wykorzystywania aparatury kontrolno-pomiarowej przy procesach produkcyjnych i innych procesach technologicznych jest niezawodność wykorzystywanych urządzeń. Awaria sprzętu pomiarowego może bowiem oznaczać zniszczenie urządzeń, zagrożenie dla życia pracowników, a w najlepszym wypadku będzie to skutkowało uszkodzeniem produkowanego sprzętu. Kupując odpowiedni system monitorowania ciśnienia trzeba mieć pewność, że został on przygotowany do warunków panujących w otoczeniu, w jakim będzie wykorzystywany, a do tego jego tolerancja jest wystarczająca nie tylko dla typowych poziomów ciśnienia, ale także dla wszelkich wahań, jakie mogą się pojawić.

Odpowiednia komunikacja

W większości przypadków bardziej poważnych zastosowań, aparatura kontrolno-pomiarowa musi być w stanie raportować wyniki pomiarów do systemów monitorujących sytuację w ramach procesu technologicznego. Ręczne odczytywanie wartości ciśnienia bezpośrednio z czujnika jest niepraktyczne, niewygodne, a czasami wręcz niemożliwe ze względu na warunki panujące w otoczeniu. Posiadanie wszystkich informacji w jednym miejscu jest także zdecydowanie wygodniejsze.

Metod komunikacji wykorzystywanych przez nowoczesne urządzenia jest bardzo dużo i wcale nie trzeba korzystać z przewodu, którym informacje byłyby przekazywane do jakiejś centralki. Odpowiednio zaawansowane czujniki są w stanie wysyłać wiadomości chociażby z wykorzystaniem sieci internetowej lub przez telefonię komórkową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.